Саскатун « Офіційний портал Чернівецької міської ради
03.03.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Місто Саскатун, що є центром провінції Саскачеван, простяглося вздовж берегів річки Південний Саскачеван. Його площа складає понад 144 км2, включаючи понад 120 га берегових парків. Місто розташоване на відстані 780 км на північний захід від Вінніпега, 520 км на південний схід від Едмонтона і 300 км на північ від кордону США. Саскатун є найбільшим містом провінції Саскачеван і в ньому проживає 209000 мешканців.
Назва Саскатун походить від назви ягоди індіанського племені Крі “Mis-sask-quah-toomina”, яка зараз відома як ягода Саскатуна. Місце, в якому розташований Саскатун, було населеним на протязі 6000 років. Але тільки в 1883 перші поселенці почали прибувати сюди, і хартію міста воно отримало в 1903 році.
Мешканці міста гордяться його місцезнаходженням і повністю використовують ці переваги: система парків і маршрутів для туристів, музеї, місця історичної спадщини, мистецькі і культурні події, рекреаційні можливості. В репортажі газети “Globe and Mail” Саскатун описаний як “мале, сонячне місто, де якість життя витікає з духу співпраці прерій і громади”. Більшість культурних і рекреаційних об’єктів у місті розташовані на відстані 15 хвилин їзди від помешкання, а вартість життя одна з найнижчих в північноамериканських містах.
Місто часто приймає різноманітні річні фестивалі світового класу, виставки, культурні і спортивні події, які активно відвідують мешканці міста. Звично бачити людей ввечері, які прогулюються по алеях в парках на березі ріки чи відвідують паби або ресторани в центрі міста. Діти в безпеці ходять до школи, якість повітря і води є однією з найвищих у світі.
Провінція Саскачеван вирощує половину всього канадського експорту основних зернових: пшениці, вівса, ячменю, жита, насіння льону, каноли. Саскатун знаходиться в центрі цього ринку, забезпечуючи різноманітні послуги та вироби для фермерського сектору. Важливою частиною економіки є гірнича промисловість. Регіон Саскатуна є найбільшим експортером урану в світі, і близько 2/3 покладів поташу також знаходяться тут.
Харчова промисловість зростає найшвидшими темпами і використовує найпередовіші канадські сільськогосподарські біотехнології. У 1995 році Саскатун був визнаний одним з найкращих міст Канади за “бізнес, що базується на знаннях” (Globe and Mail).
Саскатун має динамічну і прогресивну промислову громаду. Основними галузями промисловості є: сільськогосподарська біотехнологія, виробництво смакових добавок, харчова промисловість, виробництво металевих виробів, гірнича, інформаційні технології, транспорт і складування, вивчення навколишнього середовища, мультимедіа і виробництво фотоплівки.
Сільськогосподарські біотехнології. Ця галузь в Саскатуні символізує ріст і просування вперед до громади світового класу. Об’єднавши історичні корені з передовою технологією, ця галузь сильно зміцнилася та отримала великий розвиток. Саскатун є визнаним у світі центром біотехнологій. Більшість наукових досліджень зосереджено в Саскачеванському університеті та Інноваційному парку.
Виробництво смакових добавок. Це продукти, які виготовляються з сільськогосподарських матеріалів і використовуються в фармації, косметичній і промисловій галузях. Маючи відмінне постачання сировиною, ця галузь, безумовно, отримає великий розвиток в недалекому майбутньому. Маючи сильну базу з сільськогосподарських досліджень, вона дає можливість для канадських і міжнародних компаній розвивати і проводити в регіоні дослідження, виробництво і переробку.
Харчова промисловість. Галузь також має свої коріння в сільському господарстві. Підтримувана близькими сировинними матеріалами, ефективністю транспорту, достатньою кількістю робочої сили, маючи сильну виробничу та інституційну підтримку, ця галузь займає значне місце в житті громади. Переробна промисловість використала можливість користуватися передовими досягненнями науки за останні 10 років, які надав відомий у всьому світі сільськогосподарський коледж університету.
Виробництво. Місцеві виробники будують нові проекти, базуючись на досвіді у виготовленні обладнання для сільського господарства і гірничої галузі. Виробники металу хочуть будувати цю галузь на розширенні своєї діяльності і виробляючи нові продукти. Після впровадження угоди про вільну торгівлю в Північній Америці (NAFTA) багато виробників отримали нові ринки збуту за межами країни.
Гірнича промисловість. Одна з найважливіших галузей промисловості в Саскатуні. Продовжуються пошуки і видобування поташу, урану, золота і діамантів. Сім поташевих шахт розташовано недалеко від Саскатуна, а їхні штаб-квартири розташовані в місті. Багато працівників, що працюють в цьому регіоні, живуть у місті. Ці галузі дуже важливі для економічного добробуту Саскатуна.
Інформаційні технології і телекомунікації. Місто є привабливим для компаній в галузі інформаційних технологій завдяки своїй відмінній інфраструктурі і оточуючому середовищу. Більше ста компаній забезпечують широкий спектр послуг, включаючи програмування, програмне забезпечення, інтеграційні системи, переробку даних, пошук інформації, технічну підтримку та ремонт для всіх галузей ринку.
Транспорт і складування. Саскатун широко відомий як одне з найкращих і найефективніших міст для складування і транспортування товарів у західному регіоні Північної Америки, в основному, завдяки низьким цінам на транспортні послуги. За цим показником місто не має собі рівних у Північній Америці. Низькі ціни в сукупності з розташуванням міста, наявністю робочої сили, достатньою кількістю транспортних компаній і телекомунікаційними технологіями створили інфраструктуру галузі в Саскатуні.
Вивчення навколишнього середовища. Місто ідеально підходить для розвитку і зростання галузей, пов’язаних з природничим сектором. Науково-дослідні компанії мають значну перевагу, використовуючи досвід Національного дослідного центру води та інших ресурсів університету. Консалтингові групи, користуючись результатами цих досліджень, надають допомогу компаніям у Західній Канаді з проблем оточуючого середовища. Виробники небезпечних продуктів мають можливість використати дані Індустріального природничого парку Саскатуна без потреби проведення додаткових досліджень, що мають вплив на природне середовище.
Мультимедіа і виробництво фотоплівки. Саскатун має перевагу над іншими центрами в Північній Америці у значно нижчій вартості виробничих затрат для виготовлення мультимедійних засобів і фотоплівки. Галузь розвинула власний досвід за декілька років у всіх аспектах виробництва, який може бути використаний внутрішніми та зовнішніми інвесторами, які бажають працювати маючи перевагу 35% податку у виробництві фотоплівки.
Корпоративні офіси. На додаток до інших переваг Саскатун – відмінне місце для розташування корпоративних віддалених офісів. Лідируючи в телекомунікаціях, про-бізнесових нормах і процедурах, вартості та якості життя, транспортній ефективності, а також маючи наукову, виробничу та владну підтримку, місто займає прекрасну позицію для розвитку галузі.
У Саскатуні є великі можливості для здобуття освіти: велика кількість середніх шкіл, технічні навчальні заклади та Саскачеванський університет. Університет – єдиний в Канаді, який має 5 коледжів з усіх галузей охорони здоров’я і основний навчальний госпіталь на одній території. Деякі з перших експериментів, проведених на борту космічного корабля “Шаттл”, були результатом проведених в університеті досліджень. Інноваційний парк є одним з найпередовіших університетських дослідних центрів Північної Америки.
Коледжі та факультети університету. Університет пропонує 58 ступенів, дипломів, сертифікатів у більш ніж 100 галузях і дисциплінах. До його складу входять факультети і коледжі: сільського господарства, мистецтва і науки, комерції, кінесіології (наука про рухи людини), права, медицини (включаючи фізичну терапію), медсестринства, фармації і харчування, ветеринарної медицини, стоматології, освіти, інженерний (політехнічний), аспірантура, заочний і вечірній. Крім того, є інші форми навчання за межами університету на його відділеннях у всій провінції. Студенти можуть навчатися індивідуально, отримувати змішані заняття (аудіо-конференції), а також телевізійні лекції, які можливі в 55 центрах.
Дослідження, проведені в університеті, дали можливість створити першу вакцину генної інженерії для тварин, понад 100 нових сортів зернових культур.
Саскатун має багато цікавого для відвідувачів на протязі всього року. Історія оживає у багатьох музеях. Серед них Western Develobrment Museum (музей західного розвитку) зі своїм популярним Mainstreet Boomtown (місто, що виникло в результаті бурхливого економічного розвитку), і шеститисячолітню історію заселення регіону можна побачити у Wanuskewin Heritage BRark (парк спадщини).
Щорічно в місті проводяться багато фестивалів і видатних подій: Уінтерфест (зимовий фестиваль) в лютому, етнічні святкування Фолкфест і Весна, знамениті Саскачеванські джазові фестивалі, популярна Саскатунська виставка.

Договір про побратимство між Чернівцями і Саскатуном підписаний 6 червня 1991 року.

Міський вебсайт


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *