Соціальний захист « Офіційний портал Чернівецької міської ради
22.04.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Соціальний захист

Справа соціального захисту населення в м. Чернівцях, як і в цілому по Україні, перебуває в стадії становлення і розвитку, ведуться пошуки її оптимальної структури, основних функцій, провідних напрямків діяльності на різних рівнях.

Сьогодні в Чернівцях функціонують 3 управління праці та соціального захисту населення районних в місті рад (Шевченківської, Першотравневої, Садгірської) і управління праці та соціального захисту населення міської ради, які в своїй роботі взаємно один одного доповнюють. В обласному центрі діють комунальний центр соціальної та медичної допомоги одиноким непрацездатним громадянам “Турбота”, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Центр ресоціалізації для бездомних і Центр обліку бездомних громадян при об’єднанні громадян “Народна допомога”, геріатричний пансіонат, міський притулок для неповнолітніх, Буковинський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів. Три останніх установи утримуються за рахунок коштів обласного бюджету, Центри ресоціалізації для бездомних і обліку бездомних – за рахунок спонсорської допомоги, в тому числі з-за кордону та матеріальної підтримки з міського бюджету.

Продовжують залишатись в полі зору органів соціального захисту населення в місті питання призначення та виплати пенсій, зокрема, управлінь праці та соціального захисту населення районних в місті рад питання впровадження Пенсійної реформи, додержання вимог чинного законодавства при призначенні та виплаті пенсій.

В 2008 р. управлінням праці та соціального захисту населення міської ради продовжена робота по реалізації міської комплексної Програми “Захист” на 2007-2009 рр.
Як і в попередні роки в рамках Програми ”Захист” в Чернівцях дальший розвиток отримала робота по матеріальній підтримці громадян похилого віку, інвалідів, малозабезпечених сімей з дітьми, інших вразливих категорій населення.
Зокрема, згідно з рішеннями виконавчого комітету міської ради та ради фонду соціального захисту населення м. Чернівців додаткова адресна грошова допомога за рахунок міського бюджету була надана 198 малозабезпеченим сім’ям на загальну суму 62,6 тис.грн. При цьому слід врахувати, що згідно з міським та районними в м. Чернівцях бюджетами на 2008 рік допомога соціально незахищеним чернівчанам надавалась в першу чергу за рахунок районних бюджетів.
54 малозабезпечених чернівчанина були оздоровлені в пансіонаті ”Зелені пагорби” та лікарні відновного лікування в селі Брусниця Кіцманського району.
3 одиноким громадянам похилого віку, підопічним комунального центру „Турбота” проведено пільговий ремонт складної побутової техніки.
9 громадських благодійних організацій за звітний період через управління праці та соціального захисту населення міської ради отримали фінансову підтримку на загальну суму 43,8 тис.грн. Ці кошти також були спрямовані на надання додаткової матеріальної підтримки інвалідам, малозабезпеченим сім’ям з дітьми, іншим соціально незахищеним чернівчанам.
Протягом минулого року управління праці та соціального захисту населення міської ради здійснювало реалізацію державної програми щодо компенсаційних виплат підприємствам-перевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян у транспорті міського та приміського сполучення. Між управлінням і 10 перевізниками (7 – авто-, 2 – електро-, 1 – залізничний) було укладені договори про компенсацію за пільговий проїзд на тролейбусних, автобусних маршрутах та залізничним транспортом в приміському сполученні. В 2008 році перевізникам за рахунок субвенції з державного бюджету відшкодовано 6 570 250 грн.
Для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року, за рахунок субвенції з державного бюджету через управління праці та соціального захисту населення міської ради на допомогу постраждалим громадянам Першотравневого і Садгірського районів було спрямовано 5245,3 тис.грн.
3927 фізичним особам–підприємцям МТК „Калинівський ринок”, постраждалим від стихійного лиха 23-27 липня 2008 року, виплачена одноразова допомога з державного бюджету в сумі 5,0 тис.грн. кожному на загальну суму 19 805 500 грн. В тому числі послуги Ощадбанку та Укрпошти склали 170,5 тис. грн.
Комунальний центр соціальної та медичної допомоги одиноким непрацездатним громадянам “Турбота” станом на 01.01.2009 р. обслуговував 957 підопічних. З них 375 – інваліди, в тому числі 61 мають повністю втрачену рухому активність, 41 – лежачі. Інші пенсіонери та інваліди, які не є підопічними центру, мали можливість отримувати його послуги за індивідуальними зверненнями.
Центр веде постійний пошук нових форм та методів соціальної роботи з клієнтами. Так, за останній рік вже звичним стало обстеження пенсіонерів та інвалідів на рівень цукру в крові. Широкою популярністю користується соціальний магазин, відкритий до 8 Березня. За 10 місяців 2008 року його послугами скористалося 1203 соціально незахищених чернівчанина.
З 1 жовтня 2008 р. на базі центру розпочав свою роботу диспетчерський пункт з надання безкоштовних транспортних послуг людям з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі і дітям з особливими потребами, що значно полегшило їх доступ до закладів та установ міста. За жовтень-грудень 2008 року транспортні послуги надані 120 інвалідам з втраченою рухомою активністю.
Налагодженню співпраці органів місцевого самоврядування з громадськими благодійними організаціями сприяє діяльність Координаційної ради громадських організацій при виконавчому комітеті міської ради, яка об’єднує 27 громадських організацій. Протягом 2008 року відбулося 4 засідання Координаційної ради громадських організацій. Зокрема, у травні та вересні 2008 року на базі Регіональної благодійної асоціації „Сім’я і здоров’я” і комунального центру „Турбота” на засіданнях Координаційної ради громадських організацій про свою роботу прозвітували відповідно керівники асоціації „Сім’я і здоров’я” та Міжнародного благодійного фонду „Аквіла”.
8 громадських організацій, в тому числі 7 – члени Координаційної ради – у березні 2008 року стали переможцями IV міського конкурсу соціальних проектів неприбуткових організацій, на реалізацію яких з міського бюджету було спрямовано 150 тис.грн.
Зокрема, у пріоритетному напрямку „Соціальна підтримка інвалідів, безробітних, малозабезпечених осіб похилого віку” зі своїми проектами перемогли 4 організації – члени Координаційної ради (проект „Допомога людям похилого віку” Чернівецької обласної благодійної спілки Самаритян – 18,0 тис.грн.; проект „Міцна сім’я – міцна держава” Чернівецької міської громадської організації „Комітет багатодітних матерів” – 28,3 тис.грн.; проект „Психолого-практичний реабіліторій (програма навчально-практичних занять для незрячих реабілітантів)” Чернівецької обласної організації УТОС – 11,5 тис.грн.; проект „Створення служби перевезення інвалідів” Чернівецького міського об’єднання громадян „Народна допомога” – 24,0 тис.грн.). Всього на реалізацію цих проектів через управління праці та соціального захисту населення міської ради як головного розпорядника коштів спрямовано 81,8 тис.грн.
Продовжили свою діяльність Центри ресоціалізації бездомних та обліку бездомних, які при фінансовій підтримці міської ради функціонують на базі міського об’єднання громадян ”Народна допомога”. У 2008 році з міського бюджету на підтримку Центрів ресоціалізації для бездомних та обліку бездомних громадян об’єднання громадян „Народна допомога” було спрямовано 191,1 тис.грн., на харчування осіб без постійного місця проживання – 19,2 тис. грн.
Дальший розвиток в минулому році отримала міська благодійна акція ”Милосердя”. Завдяки спільним зусиллям підприємств, установ, окремих доброчинців малозабезпеченим чернівчанам надано благодійної допомоги на суму біля 5 млн. грн. Безпосередньо членами оргкомітету міської благодійної акції ”Милосердя” та міського благодійного фонду ”Милосердя” для надання додаткової матеріальної підтримки інвалідам, сиротам, громадянам похилого віку залучено грошової, натуральної, іншої допомоги на загальну суму 2,7 млн. грн.
Зокрема, лише під час проведення ІІІ-ого традиційного муніципального благодійного балу для допомоги дітям, в першу чергу важкохворим, вдалося залучити 238 тис.грн., що дало можливість надати допомогу на суму 110,7 тис.грн. на лікування 13 важкохворих дітей.
Для лікування дітей з ураженням нервової системи, які проходять медичну та соціальну реабілітацію в Буковинському обласному центрі медико-соціальної реабілітації з органічним ураженням нервової системи, перераховано 88 тис.грн. для придбання реабілітаційного обладнання.
В порівнянні з минулими роками в 2008 році намітились суттєві зміни у створенні безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до будинків та приміщень виконавчих органів міської та районних в місті рад, підпорядкованих їм підприємств, установ та організацій, закладів соціальної сфери.
З метою соціального захисту вказаної категорії громадян, рішенням виконавчого комітету міської ради від 26.02.2008 р. № 101/4 створено консультативно-дорадчий орган – Комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури і затверджені першочергові заходи щодо створення в місті сприятливих умов життєдіяльності громадянам з обмеженими фізичними можливостями. В 2008 році проведено 3 засідання Комітету доступності, на яких вирішувались нагальні питання щодо забезпечення вільного доступу громадян з обмеженим фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення.
Слідом за міською радою завершили спорудження пандусів, що відповідають вимогам державних будівельних норм, Садгірська та Шевченківська районні в місті Чернівцях ради, комунальний центр «Турбота», департамент містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради. Легкоз’ємні пандуси облаштовані в департаменті економіки міської ради та КЖРЕПах №№ 9,14,15,17, ПП «Санітарія», стаціонарні – в магазині «Ізіда» (вул. В.Комарова, 13-Б), торгівельному центрі «Рута» (вул. І.Стасюка, 20). До приміщень департаменту житлово-комунального господарства міської ради, ПП «Регіон-Центр», КЖРЕПів №№ 11,12 в захищеному від непогоди місці влаштовані дзвінки виклику з необхідною позначкою.
На виконання одного із основних пунктів Першочергових заходів завершується реконструкція існуючих ненормативних пандусів і поручнів та встановлення нових у житлових будинках, де проживають інваліди з втраченою рухомою активністю. В Шевченківському районі виконавчим комітетом районної ради було визначено 28 таких об’єктів. Станом на 01.01.2009 р. по 25 об’єктах роботи завершені.
В Першотравневому районі з 29 житлових будинків, які визначено виконавчим комітетом районної ради, пандусами і поручнями обладнано 10. Для 13 будинків розроблена проектна документація, робота по встановленню пандусів буде проводитись в 2009 році.
В Садгірському районі пандуси влаштовані до 3 житлових будинків, в яких проживають інваліди.
За результатами обстеження, проведеного Комітетом доступності, керівництву автостанцій, залізничного вокзалу та аеропорту були дані доручення щодо створення безпечних умов особам з обмеженими фізичними можливостями при користуванні транспортною інфраструктурою. Як наслідок, на автовокзалі по вул. Головній влаштовано додатковий пандус, а також влаштовано пандуси для доступу на перони на автостанції № 3 на вул. Галицький шлях. На вокзалі станції Чернівці влаштовані пандуси для заїзду інвалідних візків на привокзальну площу, перон та посадкові платформи, обладнаний куток для інвалідів у залі очікування пасажирів із встановленням інформаційних покажчиків, забезпечено доступ до квиткових кас та таксофону.
Робота в цьому напрямку буде продовжена в 2009 році.
В 2008 році здійснювалася реалізація заходів, передбачених Програмою зайнятості населення м.Чернівців на 2008-2009 роки, затвердженої рішенням 25 сесії міської ради V скликання від 28.02.2008р. № 518, зокрема, щодо працевлаштування незайнятого населення та створення нових робочих місць. Впродовж січня-листопада 2008 року їх було створено 6593, в тому числі 1305 – на підприємствах, в організаціях та установах.
Під постійним контролем виконавчих органів міської ради перебували питання першочерговості виплати заробітної плати на підприємствах міста, недопущення затримки виплати поточної заробітної плати та погашення її заборгованості. Впродовж січня – жовтня 2008 року зберігалася позитивна динаміка заборгованості із заробітної плати. Проте, через наростання негативних явищ внаслідок фінансово-економічної кризи, в листопаді – грудні ситуація зі своєчасною виплатою заробітної плати була ускладнена.

Стан виплати заробітної плати в м. Чернівцях

Динаміка заборгованості із заробітної плати на початок року На
24.12.2008
(оперативно)
2006 2007 2008
Сума заборгованості із виплати заробітної плати, тис. грн. 2317,4 1621,6 853,7 640,2
Темп приросту зменшення, %) -30,0 -47,4

За даними моніторингу станом на 24.12.2008 р. сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах міста склала 640,2 тис. грн., в тому числі на економічно активних підприємствах – 502,1 тис. грн. (78,4% загальної заборгованості по економіці міста). На підприємствах щодо яких здійснюється процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, сума боргу становила 64,7 тис. грн., на підприємствах, які призупинили свою діяльність – 73,4 тис. грн.Comments are closed.