Спорт « Офіційний портал Чернівецької міської ради
22.04.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Спорт та фізична культура

Для занять населення фізичною культурою та спортом в м. Чернівцях налічується 7 стадіонів, 68 спортивних залів, 17 тенісних кортів, 8 плавальних басейнів (фітнес – клуб «Sport Life», Фітнес-клуб «Титан», дошкільний навчальний заклад № 41, Чернівецька міська дитяча поліклініка, багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей, Чернівецький машинобудівний завод – сезонно) 18 футбольних полів, легкоатлетичний манеж, легкоатлетична доріжка в критому приміщенні, міжнародна мотоциклетна траса «Суперкрос», велосипедна траса для ВМХ, лукодром, 153 відкритих спортивних майданчиків, 102 приміщення, які пристосовані для занять фізичною культурою та спортом, 1 футбольне поле із синтетичним покриттям, 14 спортивних майданчиків із синтетичним покриттям, 2 льодових майданчика (ТОВ «Льодова арена – Чернівці» та ТРЦ «Боянівка» – працюють сезонно), майданчик для занять екстремальними видами спорту, майданчик для картингу, стрільбище з траншейним і круглим стендом, павільйон для гри в шахи (ЦПКіВ ім. Т.Г. Шевченка). У 2018 році проведено капітальний ремонт футбольного поля ФОК «Олімпія», завершені роботи з будівництва спортивних майданчиків з синтетичним покриттям 42х22м в ЗОШ № 2 (вул. Головна, 87), ЗОШ № 25 (вул. Мазепи, 8-А) та гімназії № 1 (просп. Незалежності, 68), завершені роботи з облаштування штучного покриття на стадіоні по вул. Головній, 265, з будівництва спортивного майданчика з штучним покриттям на вул. Надрічній, виконуються роботи з будівництва спортивного майданчику ЗОШ № 3 (вул. Герцена, 36). Встановлені нові сучасні вуличні тренажери на території ЗОШ № 24 (вул. Стефюка, 5) та на території КСОП «Буковина» (вул. О.Гузар, 1), виготовлено проектну документацію з будівництва багатофункціонального спортивного майданчика ДЮСШ № 4 (вул. І.Підкови, 18-А). Спортивні споруди використовуються для проведення фізкультурно – реабілітаційних занять та змагань серед людей з інвалідністю і незалежно від відомчої підпорядкованості надаються безкоштовно для занять дітям та дорослим з інвалідністю.

В місті функціонує школа вищої спортивної майстерності та 12 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, в т. ч.: спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву зі стрільби з лука, спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з футболу та дитячо-юнацька спортивна школа для дітей з інвалідністю «Інваспорт».

Станом на 01.01.2019 року в дитячо-юнацьких спортивних школах займаються 5402 дитини, з якими працюють 197 тренерів-викладачів, з них 112 штатних тренерів.

Найбільш масовими видами спорту в ДЮСШ міста є: футбол – 1046 дітей, панкратіон – 523 дитини, легка атлетика – 394 дитини, гімнастика художня – 325 дітей, вільна боротьба – 317 дітей.

Активно ведуть спортивно – оздоровчу роботу за місцем проживання населення дитячо – юнацькі ліги з футболу, бейсболу, баскетболу, фітнес-центри «Sport – Life» і «Титан», ТОВ «Льодова арена – Чернівці», тенісний клуб „Асе”, спортивний клуб «Лідер», футбольний клуб «Спарта» баскетбольний клуб «Star Life» та інші. У 2018 році кількість осіб, які були охоплені фізкультурно-оздоровчою діяльністю в місті склала 33 296 осіб, з них 3 753 дитини дошкільного віку, 11 320 дітей шкільного віку та 11 092 студента. В порівнянні з 2017 роком кількість осіб, які були охоплені фізкультурно-оздоровчою діяльністю в місті збільшилась на 2 546 осіб (8,28 %).

Щороку, згідно Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів, в місті проводиться близько 220 спортивно – масових та комплексних заходів, в тому числі: чемпіонатів, першостей, турнірів та матчевих зустрічей з олімпійських та неолімпійських видів спорту; спартакіади серед школярів, учнів професійно-технічних закладів освіти, вищих навчальних закладів, працівників підприємств та організацій, осіб з інвалідністю. Також, на території міста проводились змагання міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів, а саме: ІV етап чемпіонату світу з мотокросу серед екіпажів, ІІІ етап чемпіонату Європи з мотокросу на квадроциклах, чемпіонат України зі стрільби з лука серед кадетів, І етап кубку України зі стрільби з лука, кубок України з гандболу, кубок України з кікбоксингу WAKO, фінал чемпіонату України з шахів (класичні, рапід, бліц) серед юнаків та дівчат до 14 років, І Гімназіада школярів України з художньої гімнастики, спартакіада серед учнів професійно-технічних навчальних закладів України з настільного тенісу, чемпіонат та кубок України з дартсу, міжнародний шаховий фестиваль «Чернівецька осінь – 2018», ІV шахово – шашковий фестиваль «Chernivtsi Open 2018», чемпіонати та кубки України з волейболу, карате, мотокросу, автокросу, велосипедного спорту (маутенбайк, ВМХ), футболу, баскетболу, тенісу, бейсболу, з універсального бою, міжнародний турнір з карате «Chernivtsi Open 2018», кубок міста Чернівців з плавання серед юнаків та дівчат («Sport Life»), змагання з художньої гімнастики «Буковинське сузір’я» на честь першого космонавта незалежної України Л.Каденюка, міжнародний турнір зі змішаних єдиноборств (ММА) присвячений пам’яті Андрія Василишина та інші; масові заходи з легкої атлетики «Біг миру», «Буковинська миля» та Садогурська миля», велодень, Олімпійський день, промо-акція «Я і моє дозвілля» для дітей віком 6 – 17 років, які опинились в складних життєвих обставинах та дітей учасників АТО, спортивно – масовий захід фестиваль бойових мистецтв «CHERNIVTSI – 2018», фестиваль техноспорту «Аркан 2018»; семінар з карате – тренер Антоніо Оліва (Іспанія), семінар з баскетболу – тренер ФІБА Гідеон Водовоз (Ізраїль).

Станом на 01.01.2019 року до складу збірних команд України з олімпійських видів спорту з м. Чернівців зараховано 55 спортсменів, з них 9 – члени збірних команд України, 25 – кандидати до збірних команд України та 21 спортсмен, включені до резерву збірних команд України.

У 2018 році провідні спортсмени м. Чернівців: Лідія Січенікова (стрільба з лука) 1 місце в чемпіонаті України (мікс), 3 місце (командний вид програми) в чемпіонаті України, 2 місце (командний вид програми) в кубку України; Еміль Ібрагімов (легка атлетика) посів 5 місце на Чемпіонаті Європи в естафетному бігу 4х100 м (м. Берлін, Німеччина), 1 місце на командному чемпіонаті України з бігу на 60 м, 1 місце на командному чемпіонаті України в естафетному бігу 4х100 м, 2 місце в чемпіонаті України з бігу на 200 м; Валерій Чоботар (карате) став срібним призером чемпіонату світу (м. Мадрид, Іспанія), 3 місце на чемпіонаті Європи (командне куміте, м. Новий – Сад, Сербія); Іван Кожокарь (стрільба з лука) – 1 місце (особисто) та 2 місце (командне) на чемпіонаті світу серед юніорів (м. Янктон, США), 2 місце на чемпіонаті Європи (м. Патрас, Греція); Людмила Аріфова (стрільба з лука) посіла 3 місце (командний вид програми) на Всесвітній Гімназіаді серед школярів, 1 місце на чемпіонаті України серед кадетів, 1 місце (командний вид програми) на чемпіонаті України серед юніорів.

Станом на 01.01.2019 року до складу збірних команд з неолімпійських видів спорту зараховано 105 спортсменів, з них 42 – члени збірної команди України, 35 – кандидати до збірних команд України та 28 спортсменів, включені до резерву збірних команд України.

Анна Беженар (панкратіон) здобула 1 місце на чемпіонаті світу (м.Бобруйск, Білорусія); Тетяна Гринько (панкратіон) – 1 місце чемпіонат світу (м. Астана, Казахстан); Олександр Кисилиця (рукопашний бій) – 2 місце на чемпіонаті світу; Анатолій Жураківський (рукопашний бій) – 2 місце на чемпіонаті світу; Аліна Цікул (пауерліфтинг) – 1 місце чемпіонат Європи серед спортсменів віком до 18 років (м. Каунас, Литва).

У 2018 році до складу збірної України, яка брала участь 02-09 травня 2018 року у ХVІІ Всесвітній літній Гімназіаді (м. Мараккеш, Королівство Марокко), увійшло 4 спортсмени з міста Чернівців: Ольга Шубкіна (стрільба з лука) ШВСМ – 2 бронзи (особисто, команда) та 1 срібло (мікс); Людмила Аріфова (стрільба з лука) КБУ ДЮСШ м. Чернівці – 1 бронза (команда); Денис Ілько (карате, куміте, 68 кг) КБУ ДЮСШ м. Чернівці; Марія Винник (боротьба вільна, до 49 кг) Чернівецька ОДЮСШ – 1 золото.

До студентської збірної України з футболу у 2018 році залучено 3-х студентів Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича: Ладік Мелконян, Ілля Стрільчук та Андрій Шишигін.

Також, впродовж 2018 року Чернівецькі тренери з різних видів спорту працювали тренерами збірних команд України, а саме: Олег Осипенко – тренер збірної команди України зі стрільби з лука, Олександр Пікулін – тренер збірної команди України з карате, Іван Штефюк – головний тренер збірної команди України з універсального бою, Ростислав Грінчук – тренер юніорської збірної команди України з бейсболу, Володимир Бойчук – тренер збірної команди України з велосипедного спорту (ВМХ).

Щороку, в рамках Програми розвитку фізичної культури і спорту в м. Чернівцях на 2017 -2020 роки, з метою підтримки кращих спортсменів та тренерів міста, виплачувались 15 стипендій громади міста Чернівців провідним та перспективним спортсменам міста з олімпійських, неолімпійських видів спорту, видів спорту осіб з інвалідністю та 10 грошових винагород спортсменам і тренерам міста з олімпійських і неолімпійських видів спорту, видів спорту осіб з інвалідністю. Загальна сума виплат у 2018 році склала 449,31 тис. грн.

У вищих лігах чемпіонатів України виступають команди «Буковинка – ДЮСШ № 4» (волейбол, жінки), «ШВСМ – ДЮСШ» (хокей на траві) та «Соколи» (бейсбол, дивізіон А). В І лізі чемпіонату України виступають баскетбольна команда «Старлайф – Чернівці», в ІІ лізі чемпіонату України – футбольна команда «Буковина». В дитячо-юнацьких лігах України виступають 3 баскетбольні команди, в т.ч. «ЧОДЮСШ – Старлайф» (юнаки 2002 р.н.), «ЧОДЮСШ – Старлайф» (юнаки 2005 р.н.), «СЗОШ № 22 Старлайф» дівчата 2007 р.н.); 7 футбольних юнацьких команд: КБУ «ДЮСШ з футболу м.Чернівців» (у вікових категоріях U-14, U-15, U-16, U-17, U-19) та футбольні юнацькі команди «Спарта» (у вікових категоріях U-15, U-17), волейбольні команди «ДЮСШ № 4» (юнаки 2001 р.н.) та «ЧОДЮСШ» (дівчата 2005 р.н.).

Відповідно до Програми з навчання плаванню, учні загально – освітніх закладів міста навчаються плаванню та оволодівають навиками поводження на воді. Впродовж 2018 року 700 учнів молодших та середніх класів загально – освітніх навчальних закладів на базі фітнес – клубу «Титан» пройшли навчання з плавання та поводження на воді, з них 540 дітей пройшли повні курси. На реалізацію Програми у 2018 році виділено кошти в сумі 420,0 тис. грн.Comments are closed.