Опис прапору м. Чернівці « Офіційний портал Чернівецької міської ради
22.04.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
 

Опис прапору м. Чернівці
Прапор складається з древка, навершя і полотнища

Полотнище – основна частина прапора – двостороннє прямокутної форми, розміром 136 x 180 см.

Лицева сторона полотнища – біле поле з шовку, обрамлене атласною смугою завширшки 12 см з біло-червоних зубоподібних трикутників. В центрі аплікаційна, рельєфна вишивка – герб міста геральдичний щит червоного –кольору, на якому розміщені срібна (біла) відкрита мурована брама з сімома зубцями над ними, в два ряди, вісім (по чотири в ряду) вмурованих каменів, посеред відкритої брами розміщено державний герб України – фігуральний золотий (жовтий) тризуб. Під воротами дві перехрещені лаврові гілки, перев’язані синьо-жовтою стрічкою. Герб обрамлений бронзовим орнаментальним картушем завершений срібною мурованою короною з п’ятьма помітними виступами. Над гербом рельєфно напівкругом академічним шрифтом вишито напис українською мовою: “Чернівці”. Під гербом – “1408” (дата першої писемної згадки про Чернівці). З обох боків гербу і всі чотири кути поля заповнені вигаптуваним рослинним орнаментом, а на кутках поля орнаменти доповнені двома буковими гілками з горішками, листочки яких вишиті шовковими нитками зеленого кольору широкої палітри.

Зворотна сторона – жовте поле з репсу обрамлене такою ж смугою як і лицева. В центрі розміщено герб України: геральдичний щит синього кольору з нанесеним на нього золотим фігуральним тризубом. Всі чотири кути поля заповнені рельєфним рослинним фігуральним орнаментом, які доповнені двома дубовими гілками з жолудями, листя яких вишиті шовковими нитками зеленого кольору широкої палітри.

На виготовлення полотнища необхідно буде використати: шовк, репс, атлас, бавовняне полотно, шовкові, металеві нитки срібного, золотого, зеленого (всіх відтінків), темно-коричневого кольорів.

Техніка виконання: ручна робота, аплікація, гаптування, вишивка; гравіровка, чеканка.

Полотнище має бути прикріпленим до древка, цвяхами з декоративними латунними головками.

Древко – кругла діаметром 4,5 см, жердина довжиною 218 см, забарвлене в червоно-білі кольори міста, як і на смузі полотнища, вкісними смугами. На нижньому кінці-повинен бути металевий патрон для гнізда прапорного держака, а верх увінчаний навершям.

Навершя списоподібне, довжиною 51 см, виготовлено з латуні жовтого кольору, і складається з трьох частин: ніжки, цоколя і вершини.

Ніжка – кругла, довжиною 51 см, трубка в перетині 4,5 см, до якої посередині обручами прикріплені протилежно розташовані три скоби форми латинської прописної літери “S”, до яких будуть прикріплюватися нагородні та пам’ятні стрічки. В основі трубки болт з фігурним шурупом при допомозі якого навершя кріпиться до древка.

Цоколь має вигляд трубки довжиною 8 см, на яку посередині насаджено сильно стиснуту з полюсів кулю діаметром 10 см, по колу прикрашену смугою з вичеканеними на ній низкою напівкульок. Кінці трубки, що виходять з кулі по полюсах, мають невеличкий зовнішній вигин у вигляді обідка.

Вершина має вигляд фігурального леза списа розміром 25*13,5 см, закріпленого на латунному стержні, який вставляється у цоколь і ніжку (довжиною 23 см). Щоки списа прикрашені вигравіруваними рослинними орнаментами барочного типу, а в центрі широкої частини з обох сторін, вичеканено накладний герб міста – мініатюри копій герба міста, що на лицевій стороні полотнища прапора. Різняться вони лише тим, що на гербах навершя ворота і корона чорного кольору. Це пояснюється тим, що канони геральдики не дозволяють насаджувати один на одного благородні метали (срібло на золото і навпаки).Comments are closed.