Опис Почесного ланцюга Чернівецького міського голови « Офіційний портал Чернівецької міської ради
22.04.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Положення

про офіційний символ Чернівецької міської територіальної громади –

Почесний ланцюг міського голови та його Опис

§.1

Спираючись на історичну традицію, запроваджену у 1908 році, та повертаючи Чернівцям звичаї й здобутки європейського самоврядування, Чернівецька міська територіальна громада у переддень 600-річного ювілею першої письмової згадки про місто, відновлює офіційний символ міста – Почесний ланцюг міського голови, як вияв високої довіри міської громади до вільно обраного нею міського голови та як знак високого обов’язку міського голови перед територіальною громадою.

§.2

Цей символ міської територіальної громади діятиме поруч із іншими офіційними символами Чернівців – Прапором міста та Гербом міста.

§. 3

Офіційний символ – Почесний ланцюг міського голови засновується громадою міста Чернівців на вічне користування усіма Чернівецькими міськими головами.

§. 4

Почесний ланцюг одягається й носиться міським головою Чернівців поверх костюма під час його вступу на посаду, відкриття й закриття першої та останньої сесій міської ради кожного скликання, під час церемоній відзначення державних свят, Дня міста Чернівців, урочистих прийомів державних та офіційних делегацій, на інших урочистих загальноміських заходах.

§. 5

Почесний ланцюг є власністю територіальної громади й зберігається в найкращому стані в приміщенні міської ради Чернівців, вручається на користування й зберігання кожному Чернівецькому міському голові на першій сесії новообраної міської ради його попередником або (та) представниками територіальної громади з числа Почесних громадян Чернівців.

§. 6

Почесний ланцюг міського голови виготовлений із збереженням задуму та втілення першого ланцюга, втраченого у лихолітті минулого, за ескізами чернівчанина, заслуженого художника України О.І. Криворучка, скульптором, народним майстром України В.Б. Бондаренком у виробничій студії С.І. Зайцева в місті Києві.

В новій редакції Почесного ланцюга збережено головний знак ланцюга у вигляді медалі, на якій збережено та викладено українською мовою текст: на аверсі – «Чернівецька громада – вільно обраному голові», на реверсі – «Основою вільної держави є вільна громада».

На аверсі знаку зображена жіноча постать в міській короні (берегиня міста), яка сидить у кріслі на боковій частині якого зображено герб Чернівців. Права її рука сперта на книгу, як символ закону й самоврядування, а ліва – на підлікотник крісла. На тлі зображено ратушу, освічену сяйвом сонця, та книги, що символізують науку й літературу, а також гірлянда із лавра.

На реверсі знаку зображена жіноча постать на весь зріст, у руках якої пальмові гілки, символ миру, злагоди та толерантності. Її руки спираються на кам’яний мур з чотирма цеховими гербами (сільське господарство, торгівля, ремесла та промисловість), що символізує економічний поступ міста.

Основними елементами ланцюга є герби, що чергуються, – два малі державні герби України, два герби Чернівецької області та шість гербів міста Чернівців. Між ланками ланцюга (розробки О. І. Криворучка) розміщені декоративно-символічні диски у вигляді стилізованих букових горіхів. Діаметр головного знаку (медалі) має 60 мм. Ланцюг виконано в металі із позолотою.

§. 7

Почесний ланцюг від імені територіальної громади відновлено 27 вересня 2007 року з нагоди відзначення 600-ліття першої письмової згадки про Чернівці. Першим міським головою, який прийме офіційний символ Чернівецької міської територіальної громади – Почесний ланцюг, є Микола Трохимович Федорук.

Голова Громадської ради з підготовки
та відзначення 600-річчя від першої письмової
згадки про Чернівці
Ярослав Курко


Comments are closed.