Календарик виборця « Офіційний портал Чернівецької міської ради
22.04.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Календарик виборця

Шановні виборці!

25 жовтня 2015 року

відбудуться чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Місцеві вибори є вільними та відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та Законом України “Про місцеві вибори” загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

 

42 депутата/округа

Саме стільки обранців представлятимуть місцеву громаду у Чернівецькій міській раді наступного скликання й ухвалюватимуть ключові рішення щодо розвитку нашого міста.

Саме на стільки територіальних виборчих округів розділене наше місто і в кожному з них політичні партії мають право висунути своїх кандидатів в депутати. Тобто у списках партій може бути не більше 42 кандидатів + перший кандидат у списку. При цьому на кожному окрузі від однієї партії буде зазначений лише один претендент, назва партії та “перший номер” списку.

Єдиний одномандатний виборчий округ з виборів Чернівецького міського голови складає відповідно територія міста.

Затверджено Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року ( http://www.cvk.gov.ua/vm_2015/)

Участь у виборах 25 жовтня 2015 року приймають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідної об’єднаної сільської, селищної, міської територіальної громади та проживають на території населеного пункту (села або селища), де за рішенням об’єднаної сільської, селищної, міської територіальної громади проводяться такі вибори. Належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначається його зареєстрованим місцем проживання.

Військовослужбовці строкової служби, громадяни України, які проживають за кордоном, особи, що визнані судом недієздатними, та громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, вважаються такими, що не належать до жодної територіальної громади та не мають права голосу на місцевих виборах.

Виборець, який на день виборів перебуває за межами населеного пункту, в якому зареєстроване його місце проживання, участі у місцевих виборах не бере, крім випадків, коли виборець включений до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці, що утворена в лікувальному закладі (отримує виборчі бюлетені для голосування по виборах, на яких він має право голосу).

Положення частини третьої статті 7 Закону України “Про Державний реєстр виборців” (щодо тимчасової зміни місця голосування) на місцевих виборах не застосовується.

Іменне запрошення

Згідно з діючим виборчим законодавством до 14 жовтня 2015 року включно дільнична виборча комісією за Вашою виборчою адресою   повинна направити Вам іменне запрошення.

В ньому обов’язково зазначається про включення Вас до попереднього списку виборців на звичайній виборчій дільниці, адреса комісії, контактний телефон та графік роботи, час та місце проведення голосування.

Виборцям, які мають у списку виборців позначку “нездатний самостійно пересуватись” (НСП) повідомляється, що їм надано можливість проголосувати за місцем перебування (вдома).

Якщо до цієї дати запрошення так і не надійшло (чи містить неточності), то виборцю необхідно звернутися до 19 жовтня 2015 року до відповідного відділу ведення Державного реєстру виборців або ж до дільничної виборчої комісії.

Ознайомлення з попереднім списком виборців

На виборчій дільниці вже з 12 жовтня Ви маєте можливість ознайомитись з попереднім списком виборців у приміщенні дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей.

У разі виявлення неточностей та невідповідностей, або ж відсутності у списку виборців, а також щодо наявності відмітки про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися, виправити ситуацію можливо шляхом звернення із заявою про уточнення попереднього списку як до відповідної виборчої дільничної комісії, так і до відділу ведення Державного реєстру виборців (Відділи Реєстру) для внесення змін. До заяви обов’язково додаються підтверджуючі документи: ксерокопія паспорта та інші документи, що пояснюють суть змін або підтверджують Ваше право голосу

З такою заявою Ви можете звернутись не пізніше ніж за 5 днів до виборів (до 19 жовтня 2015 року включно). Подані заяви щодо уточнення попереднього списку виборців без підтверджуючих документів та пізніше 19 жовтня 2015 року ні дільничною виборчою комісією, ні відділом ведення Державного реєстру виборців, не розлядаються.

Відділи ведення Державного реєстру виборців до дня виборів працюють без вихідних!

Додатково інформуємо про наявність інтернет-ресурсу “Особистий кабінет виборця” (https://www.drv.gov.ua), що дозволяє кожному бажаючому перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців за умови наявності доступу до глобальної інформаційної мережі Інтернет.

Звернення до суду

Кожен виборець має право звернутися до суду з адміністративним позовом щодо уточнення попереднього списку виборців в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України. Суд при розгляді даного позову звертається до відділу Реєстру із запитом щодо уточнення відомостей про виборця. Рішення суду про внесення змін до попереднього списку виборців подається виборцем до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців або до відповідної дільничної виборчої комісії не пізніше, як за п’ять днів до дня голосування.

Якщо виборець пропустив строки подання відповідної заяви до дільничної виборчої комісії або органу ведення Державного реєстру виборців, то він може звернутись із позовом про уточнення списку виборців до місцевого суду до 22 жовтня 2015. При цьому державне мито не сплачується. Таке рішення суду, про внесення змін та уточнень до уточненого списку виборців, виборець має передати відповідній дільничній вибрчій комісії до 18 год. 24 жовтня 2015.

Голосування за місцем перебування (вдома)

Якщо виборець захворів, що призвело до тимчасової нездатності самостійно пересуватися, то він може до 20.00 год. 23 жовтня 2015 звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії із власноручно написаною заявою з проханням забезпечити голосування за місцем перебування з доданою до цієї заяви довідкою про стан здоров’я, виданою медичною установою (лікарнею, амбулаторією, ФАП, поліклінікою тощо). У разі якщо виборець за станом здоров’я не може особисто подати заяву, відповідна виборча комісія за зверненням такого виборця зобов’язана забезпечити прийняття заяви у такого виборця в інший спосіб. Дільнична виборча комісія може перевірити відомості заяви та довідки і за результатами такої перевірки включити (або не включити) виборця до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування.

Якщо у запрошенні виборця є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, але він бажає проголосувати на своїй виборчій дільниці, то йому слід письмово або особисто повідомити про своє бажання відповідну дільничну виборчу комісію до 12.00 год. 24 жовтня 2015.

23 жовтня

23 жовтня о 24:00 завершується передвиборча агітація і має настати так званий День тиші перед Днем виборів. З цього моменту відповідні служби органів місцевого самоврядування мають забезпечити зняття усіх передвиборчих агітаційних матеріалів.

З 23 жовтня 2015 виборець має можливість ознайомитись з уточненим списком виборців у приміщенні дільничної виборчої комісії.

25 жовтня 2015  8:00 – 20:00

Саме у цей проміжок часу в останню неділю жовтня – 25 жовтня 2015 – проходитиме голосування чернівчан у рамках чергових виборів депутатів місцевих рад та Чернівецького міського голови. Участь громадян України у місцевих виборах є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у місцевих виборах.

Документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує зареєстроване місце проживання виборця для отримання виборчих бюлетнів на місцевих виборах, є:

1) паспорт громадянина України;

2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

Виборець може використати свій голос тільки на одній виборчій дільниці, на якій він включений до списку виборців.

У день голосування 25 жовтня зміни до уточненого списку виборців не вносяться !

В день голосування голова, заступник голови та секретар дільничної комісії виправляють неточності та технічні описки в уточненому списку виборців. Це неправильне написання прізвища, імені по батькові, дати народження, номера будинку або квартири. У разі, якщо незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку включено саме того виборця.

Як будуть встановлювати результат?

Результати виборів мають бути встановлені до 4 листопада включно та офіційно оприлюднені в друкованих ЗМІ у 5-денний термін після їх встановлення.

Це будуть перші вибори, які проходитимуть за такою виборчою системою, де немає ані пронумерованих місць у партійних списках, ані депутатів-мажоритарників, які представлятимуть свої округи у місцевій раді. У загальному партійному списку кандидати будуть розташовані в алфавітному порядку, виняток буде лише для одного “особливого” кандидата – того, який буде першим у списку і проходитиме до складу ради автоматично, якщо його політична сила набирає 5% квоти. Решта кандидатів – у разі проходження партії як такої – отримуватимуть депутатський мандат у залежності від відсотка набраних голосів у своєму територіальному окрузі. Тобто за підсумками голосування у кожній з партій буде свій власний рейтинг кандидатів і до міської ради пройдуть ті, хто набрав найбільше серед своїх однопартійців по інших округах.

Більше про порядок проведення виборів та визначення результатів читайте у Законі України “Про місцеві вибори”.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *